İstanbul’da doğdum. Bahçeşehir Koleji ve Saint-Benoît Fransız Lisesi‘ndeki eğitimi tamamladıktan sonra Güney Fransa’daki Montpellier şehrinde yer alan Montpellier Üniversitesi‘nde Ekonomi Lisansı’na başladım. İçinde Türkiye’ye dönüp, iş hayatına atıldığım ve eğitimimi tamamlamak için geri döndüğüm bu hikayeye Montpellier’de devam ediyorum.

Yiğit KIRCA
Ekonomist

Turizm Sektöründeki Faaliyetlerim

Eğitimimi tamamladan, otel ekipmanları tedarikçisi olan Kros Otel Ekipmanları firmamızın Antalya şubesi’nde Muhasebe Elemanı olarak işe başladım.

Yeni sezonda buradaki işimden ayrılarak Fransız oteller zinciri Club Med’in Antalya-Kemer Bölgesi’nde yer alan Club Med Palmiye otelinde Finans Asistanı olarak işe başladım. İki ay içerisinde, Finans Müdür Yardımcısı pozisyonuna yükseldim. Finans Müdürü’m Kerim Şayan‘dı. Otel’in Genel Müdürü -Chef de Village- ise Raphael Erez‘di.

Buradaki görevimi tamamladıktan sonra yeni sezonda, turizm otelciliğinden, şehir otelciliğine geçiş yaparak,  İstanbul Şişli semti’nde yeni açılan Radisson Blu İstanbul Şişli‘nin açılış ekibinde Krediler Sorumlusu pozisyonunda yer aldım. Çalışma şartlarında öngöremediğim, “gün ışığını görememek”, Finans Müdürü’m Geray Kutlu gibi yetersiz kişilerin altında “İngilizce tercümanı” olarak değerlendirilmem gibi sebepler yüzünden kovuldum. Genel Müdürü’müz Ersin Durgun‘du.

Devamında Enka Holding‘in Afrika’da bulunan faaliyetleri için Muhasebe Müdürü pozisyonumdaki başvurum kabul edilse de bunun yerine Fransa’ya dönüp eğitimimi tamamlama kararı aldım.